Nizio
Interior

Konkurs

 
 Konkurs 3 x R recycle / reuse / remake został rozstrzygnięty! 
 

Wyniki konkursu:
 

 

Pierwsze Miejsce

Michał Bogusz 

 


data i miejsce urodzenia: 11.11.1983, Kraków

Studia na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH w Krakowie 2003-2007.

Praca licencjacka na Wydziale Form Przemysłowych w Krakowie obroniona w 2014.

W trakcie studiów (2011) wygrany konkurs "Create More" na koszopopielnicę miejską. 

Wyróżnienie w konkursie "LINK 2012 zaprojektuj swój rower" w 2012.

Współpraca z firmą "Bajo Zabawki Drewniane" zaowocowała wdrożeniami w 2013 i 2014.

Studia magisterskie podjęte na WFP ASP w Krakowie od 2014.

 


 

Dlaczego zdecydowałem się wziąć udział w konkursie?

Idea 3xR jest mi od dawna bliska. Zawsze staram się uczestniczyć w wydarzeniach propagujących design zrównoważony, recykling i oszczędność.

Jak opisałbym mój projekt?

Mój projekt jest przede wszystkim oszczędny pod wieloma względami: miejsca, ilości materiałów, kosztów przesyłki, czasu potrzebnego na złożenie.

Dlaczego zgłosiłem właśnie taki projekt?

Ponieważ wydaje mi się, że idealnie odpowiada idei 3xR

Jakie innowacyjne cechy posiada?

Produkt nie jest sprzedawany kompletny, klient sam go dokompletowuje w domu.

Stołek zyskuje funkcjonalność dopiero po napompowaniu.

Jak wpisuje się w ideę marki Nizio Interior?

 

Projekt jest połączeniem szlachetnego materiału- drewna, z materiałami z odzysku.


 

 

 

 

 

 

 


 

Drugie Miejsce

Katarzyna Kędzior

 
Rocznik 88. Studiowała architekturę wnętrz na wrocławskiej ASP. Obecnie pracuje nad dyplom magisterskim na wydziale Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od dłuższego czasu oscyluje wokół projektowania recyklingowego, ekologicznego i społecznego. Zwyciężczyni VII edycji festiwalu Przetwory . Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą.

 


 

Dlaczego zdecydowałam się na udział w konkursie?


Zdecydowałam sie wziąć udział w konkursie ponieważ tematyka recyclingu jest mi niezmiernie bliska. Od kilku lat projektuje w myśl idei 3R jak i śledzę różnego rodzaju inicjatywy i festiwale związane z tym zagadnieniem.


Jak opisałabym swój projekt?


Inny. Materiał z którego powstały przedmioty jest oryginalny. Struktura wzbudza zaciekawienie i jednocześnie zdziwienie, gdy użytkownik dowiaduje się o jego poprzednim życiu.

Dlaczego zgłosiłam właśnie taki projekt?

Projekt ten zgłosiłam ze względu na jego formę, metodę wytwarzania i recyclingowy aspekt.

Jakie innowacyjne cechy posiada?


Przedmioty reCLOCK powstały ze zmielonych zakrętek po butelkach PET i opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. W wyniku opracowanej przeze mnie metody wytwarzania płyt, materiał z którego są wykonane w 100% podlega procesowi recyklingu. Jest wytrzymały, odporny na wilgoć, łatwy w obróbce mechaniczne. Zastosowana technologia umożliwia uzyskanie różnych wariantów kolorystycznych.

Jak wpisuje się w ideę marki Nizio Interior?

Materiał z którego powstały zegary został zauważony, ponownie wykorzystany i przetworzony. Została nadana mu zupełnie nowa jakość i przeznaczenie. reCLOCK są przedmiotami użytkowymi, unikatowymi, nowoczesnymi przy jednoczesnym osadzeniu ich w duchu art deco.
 

 

 

 

 

 

 



 Wyróżnienie Specjalne


Katarzyna Sroka

Ariel Wymot

Filip Zastawnik

 


 

Ariel Wywrot


• ur.29.08.1988 w Przeworsku
• Studiuje na Wydziale Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
• Ukończył Liceum Plastyczne im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie ze specjalnością snycerstwo.

Filip Zastawnik


• ur. 10.12.1990 w Nowym Targu
• Studiuje na Wydziale Form Przemysłowych - studia magisterskie - na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
• Ukończył Wydział Form Przemysłowych - studia licencjackie - na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
• Ukończył Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem ze specjalnością snycerstwo.

Katarzyna Sroka


• 26.08.1990 w Krakowie
• Studiuje na Wydziale Architektury Wnętrz - studia magisterskie - na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
• Ukończyła Wydział Architektury Wnętrz - studia licencjackie - na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.
• Ukończyła Salwatorskie Studio Artystyczne oraz równorzędnie IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie.

Od marca 2014 roku działamy jako grupa freelancerów pod nazwą Balance Studio. Założeniem naszej działalności projektowej jest...balans. Różne możliwości i nasze charaktery to dla nas równowaga dająca elastyczność i kreatywne oraz unikatowe rozwiązania projektowe. Jako młody i nowy zespół mamy ogrom nietendecyjnych pomysłów a wspólna praca zaowocowała już pierwszymi osiągnięciami, m.in. finał konkursu "Kreacje z Natury" organizowanego przez Barlinek Instytut of Design oraz Design Alive, wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Hansgrohe "Select Yourself".

 


 

Dlaczego zdecydowaliśmy  się na udział w konkursie?


Zainteresowała nas oryginalna formuła konkursu i przede wszystkim tematyka. Oczywiście to również nowe doświadczenie dla Nas. Realizacja pracy konkursowej była dla Nas pouczającą zabawą z materią oraz wnikliwą analizą przedmiotu.

Jak opisalibyśmy swój projekt?


Obraz...fala...obiekt pozaziemski. Ile chcesz i jak chcesz. Obraz może być dowolny. Nadajemy obraz - dosłownie i w przenośni. Podnosząc rangę odebranego aktu świecenia i jego sensoryczny charakter, eksponujemy lampę na sztaludze, podkreślając wrażeniowość i zmysłowość światła, które jest odbite oraz obrazu, który otrzymujemy, niczym malowidło, dzieło, ekranizacja.


Dlaczego zgłosiłśmy  właśnie taki projekt?


Obraz satelitarny...w zasadzie to codzienność. Jesteśmy osaczeni obiegiem informacji, obrazów, przepływem niewidzialnej fascynującej i tajemniczej fali, która nadaje tę niesamowitą masę. Globalny zasięg. Bezprzewodowa transmisja radiowa, danych. Świat otacza Nas obrazem. Przepływa fala. A światło? Światło też jest falą - elektormagnetyczna, niesie ze sobą energię i informację. A jakby z tej fali świetlnej uczynić sztukę? Podnieść do rangi tworzonego właśnie dzieła przez artystę, które oddziałuje na nasze emocje i nastrój. Te otwarte skojarzenia i przemyślenia zebrane z podwórka kamienicy, pokrytej eliptycznymi antenami, pozwoliły na stworzenie projektu "pozaziemskiej" lampy, która wykorzystuje dokładnie tą samą zasadę jak talerz satelitarny.

Jakie innowacyjne cechy posiada?


Innowacyjne jest przede wszystkim zastosowanie anteny satelitarnej. Nadanie jej nowej funkcji, definicji, poprzez inspiracje pierwotnym zastosowaniem. Niezwykle istotną cechą projektu jest jego wyjątkowa unikatowość. Różnorodność dostępnych na rynku zestawionych przedmiotów, daje możliwość indywidualnego rozwiązania dla użytkownika (wielkość, intensywność światła, materiał).

Jak wpisuje się w ideę marki Nizio Interior?


Zgodnie z ideą 3xR zastosowaliśmy starą antenę satelitarna i sztalugę plenerową - powszechne przedmioty, dające liczne możliwości stylistyczne. Ingerujemy w czaszę anteny poprzez zaprojektowanie przykładowego wzoru oraz modyfikujemy uchwyt w celu zamontowania źródła światła. Redefinicja oraz teoretyczne przemyślenia na temat samego obiektu jakim jest lampa narodzizła nową funkcję dla wybranych komponentów.

 

 

 

 

 


 

Prace konkursowe uczestników, którzy zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki konkursu znajdziecie w Magazynie Domideco:


magazyn.domideco.pl/16/poznajmy_sie